7miejsce Polpharma Deyna Cup Junior

W dniach 25-28.08.2016 w Starogardzie Gdańskim odbył się turniej piłkarski Polpharma Deyna Cup Junior. Gospodarzem była drużyna Beniaminek Starogard Gdański. Turniej odbywał się dla dwóch kategorii wiekowych U10 oraz U11, w obydwu tych kategoriach wystąpiła drużyna z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia.

Zespół U11 pierwszego dnia rozgrywek rozegrał 7 meczów, 3 wygrywając oraz 4 remisując. Dzięki do temu wynikowi udało się awansować do grupy złotej w której rywalizacji odbywała się w dwóch kolejnych dniach turnieju.

Drugi dzień okazał się trochę słabszy, ponieważ przeciwnicy z zagranicy Manchater City oraz Karpaty Lwów okazały się lepsze od naszego zespołu. Mimo wszystko podczas spotkania z drużyną z Anglii nasi zawodnicy postawili trudne warunki i z przekroju całego spotkania okazali się drużyną, która prowadziła grę oraz narzuciła swój styl. Niestety nie zawsze przebieg gry, ma odzwierciedlenie w wyniku końcowym, jednak nie to jest najważniejsze w tej kategorii wiekowej chłopców.

Koniec dnia przyniósł wiele emocji związanych z wyjazdem na mecz do Gdynii, na mecz drużyn z Lotto Ekstraklasy - Arka Gdynia - KGHM Zagłębie Lubin.

Trzeciego dnia turnieju zespół okazał się gorszy od przyszłego zwycięzcy turnieju zespołu Escoli Varsovia. Drugi mecz przyniósł remis z Lechem Poznań.

Z przebiegu całego turnieju należy być zadowolonym, poniewż zawodnicy z naszej Akademii zagrali na bardzo wysokim poziomie, mając w nogach przepracowany tygodniowy obóz w Szklarskiej Porębie. Zawodnicy stałe podnoszą swoje umiejętności i w każdym turnieju wyglądamy coraz lepiej zarówno pod kątem indywidualnym jak i zespołowym, a to ogromnie cieszy.

Ostatecznie zespół zajął 7miejsce w całym turnieju.

Najlepszym bramkarzem turnieju w kategorii U11 został Oskar Szyptur broniący bramki Zagłębia.

Wyniki wszystko meczów :

Zagłębe Lubin - FK Mińsk 3-1 Szabłowski x2, Sowiecki

Zagłębie Lubin- FK Giroonys Kauno 2:1
Szabłowski ,Białek

Zagłębie Lubin - Sparta Zabrze 1-1 Komarzyniec

Zagłębie Lubin - BFC Daugabpils 1-1 Sowiecki

Zagłębie Lubin - Beniaminek 03 Starogard Gdański 2-0 Białek, Sowiecki

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 1-1 Sowiecki

Zagłębe Lubin - GTS Pruszcz Gdański 1-1 Sowiecki

Grypa Złota

Zagłębie Lubin - Manchester City 1-3 Szabłowski

Zagłębie Lubin - Karpaty Lwów 0-2

Zagłębie Lubin - Escola Varsovia 0-2

Zagłębie Lubin - Lech Poznań 1-1 Komarzyniec

Skład U11 Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie :

Oskar Szyptur, Jan Dorożko, Mateusz Dziewiatowski, Dominik Wiśniewski, Konrad Kostyszak, Natan Niedźwiedź, Fabian Sowiecki, Kuba Szabłowski, Filip Komarzyniec, Dominik Cisek, Marcel Chudek, Olek Woś, Kuba Białek.